Aytemiz’den Akaryakıtta “Self Servis” Dönemi

Aytemiz, arzu eden tüketicilerin, kendi araçlarına yakıtlarını doldurup bedelini de ödeyebilecekleri “Self Servis” hizmetini 100’e yakın istasyonunda sunuyor. Tüketicilerin vakit kaybetmeden yakıt alımını gerçekleştirebilmelerini ve pompada avantajlı fiyatla ödeme yapabilmelerini sağlayan Self Servis hizmetinin reklam filmi ise yayınlanmaya başlandı.

Senekciler Petrol | AYTEMİZ Aytemiz'den Akaryakıtta "Self Servis" Dönemi

Sektörde şaşırtan hizmetleri, yenilikçi ve yaratıcı marka anlayışı ile rekabetten sıyrılarak fark yaratan Aytemiz, akaryakıt sektöründe yeni bir dönem başlatarak, en yaygın “self servis” yakıt alım hizmetini tüketicileri ile buluşturdu. Tüketicilerin, kendi araçlarına yakıtlarını tamamen kendilerinin doldurmalarına olanak sağlayan self servis hizmeti, kullanıcılarına zaman ve bütçe tasarrufu sağlıyor. Hizmetin tüketiciye sunduğu faydaları konu alan Self Servis reklam filmi ise yayınlanmaya başlandı.

Başta ABD ve Avrupa olmak üzere, gelişmiş tüm ülkeler tarafından, uzun yıllardır akaryakıt istasyonlarında bu sistemin kullanıldığını ve Türkiye akaryakıt sektörünün de dünya standartlarında böyle bir hizmeti sunmaya başlamasının zamanının geldiğini belirten Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, üzerinde yapay zekayla plaka tanıma sistemi barındıran bu “kiosk teknolojisi” nin dünyada bir ilk olduğunu sözlerine ekledi. Eke, 2 yıldır üzerinde çalıştıkları self servis hizmetini Türkiye genelinde 100’e yakın istasyonda verdiklerini açıkladı. Ayrıca, self servis hizmetini yurt çapında 40 ilde, 100’e yakın istasyonda başlatan ilk marka olmaktan dolayı, büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

“Tüketiciler ihtiyaçlarını ve isteklerini “hızlı” ve “pratik” olarak gerçekleştirme arayışındalar.”

Ahmet Eke, “Sektörümüzde ürünler ve standartlar belli olduğu için rekabette farklılaşmanın yolu hizmetten geçiyor. Biz yalnızca istasyon sayımızla, pazar payımızla, satış oranımızla büyümeyi değil hizmetlerimizle fark yaratarak, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı, sektöre öncülük ederek markamızı büyütmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda, sürekli olarak dinlediğimiz tüketicilerimizin beklenti, ihtiyaç ve memnuniyetleri hep daha iyiyi aramak, yeni stratejiler geliştirmek ve yatırımlar yapmak konusunda bizleri motive ediyor. Aslında, Aytemiz olarak benimsediğimiz perakende bakış açımız tüketicinin tercihleri ve yaşam tarzındaki değişimlerle paralellik göstermektedir. Akaryakıt tüketicileri de günlük yaşamlarında ihtiyaçlarını ve isteklerini “hızlı” ve “pratik” olarak gerçekleştirme arayışındalar. Batılı ülkelerde uygulanan sistemlere ve hizmetlere çok hızlı adapte olabilen tüketicilerimizin bu gelişmiş yazılım ve yapay zekâ sayesinde, son derece kullanıcı dostu olan self servis yakıt alımına da çok kolay adapte olacaklarına ve hizmetin hızla yaygınlaşacağına inanıyoruz. Hali hazırda, perakende ve gıda sektöründe self servis hizmeti sıklıkla kullanılıyor. Artık tüketicilerimizin, kimsenin yardımına gerek duymadan, sunduğumuz avantajlı fiyatlarla, self servis hizmetimizden yararlanarak istasyonlarımızdan mutlu ayrılacaklarına inanıyoruz. Üstelik müşterilerimiz Self Servis hizmeti veren adalarda dilerlerse self servis asistanı olarak görev yapan arkadaşlarımızdan yardım alabilecekler.  ” dedi.

Self Servis istasyonlarını harita üzerinde görmek için tıklayınız.

Aytemiz Self Servis hizmeti ve kullanım adımları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.